Etiketler

Bu kez biraz farklı bir durum var blog dostlarım. “Çay Partisi” adında bir etkinlikten bahsedip oyuna davet edeceğim. Normalde daha kısa yazılarımı, şuradan buradan uçuşmalarımdan oluşan karalamalarımı diğer blogda paylaşıyorum biliyorsunuz. Ama bu keyifli etkinliğe daha çok kişinin dahil olabilmesi ümidiyle buraya yazıyorum bu kez.

Bir blog yazarının üç aydır yürüttüğü bir etkinlik bu. Herkesin kendi yazdığını kendisinin okumasından sıkılmış olmalı ki “blog yazarlığı, interaktif olduğunda çok daha keyifli oluyor” mantığından yola çıkarak, daha fazla etkileşim yaratma arzusuyla böyle bir etkinlik başlatmış. Hem sosyalleşilsin hem de herkes blogunu tanıtma fırsatı bulsun istemiş. Bir konu ve belli bir süre veriyor. O konuda paylaşım bekliyor. Örneğin Ekim ayının 1-31 arası fikir paylaşımına açılmış konu “mutluluk”. Herkes bu konuda konuşup kendi görüşünü açıklıyor.

“Soruyu yanıtlamadan önce görgü kurallarını yerine getir” diyor blogun ev sahibi. Onları da şu biçimde toparlamış:

1. “Kendini tanıt, blogunu tanıt ve son yazdığın yazıdan öyle bir bahset ki herkes onu okumak istesin” diyor.

2. “Karış, kaynaş. Başkalarının yorumlarını oku, yanıt yaz, sayfalarını ziyaret et.”

3. “Bu etkinliği sen de blogunda paylaş ki daha fazla etkileşim olsun. Hem farklı fikirlere ulaşarak çeşitliliğin verimine ulaşmış oluruz” diyor.

İşte o yüzden ben de bu fikri sizlerle paylaşıyorum. Haydi biz de bir kerecik oyun oynayalım ve biraz coşturalım şu wordpressin yaz rehavetinden çıkmış suskunluğunu.

“Hafif bir konu seçin ki herkes rahatlasın biraz” dediğini aklımda tutarak ben de diyorum ki, bizim konumuz da “kıyafet” olsun. Alışveriş yapmayı sever misiniz? Giysilerinizi nasıl alırsınız? Ayakkabı gibi tutkunu olduğunuz bir parça var mı? Hayatınızda bir “asla giymem” var mı? Kıyafet konusunda yürekten inandığınız ve başkalarına da söylemek istediğiniz bir görüşünüz var mı? Tarzın ve giysilerin önemli olduğunu düşünüyor musunuz?

Umarım birçok yeni blogla tanışırız 🙂

Bahsettiğim yazı: “Join In The Fun! Join In The October 2018 Tea Party!“,  The Little Mermaid